Bij- nascholing
Home > Bij- nascholingen > Acupuncturisten > de Staat van de Beoefenaar
ZO
4 APR
2027

de Staat van de Beoefenaar


zo 4 april 2027
Berghotel, Utrechtseweg 225, 3818 EG Amersfoort
11:00-18:00 uur
Felix de Haas
Nederlands
€ 134,00
FAGT, LVNT, NVA (in aanvraag), NVST, NWP, VBAG, Zhong (7 NAP - Cat. 1)
TCM Therapeut of in afstudeerjaar
Hand-out
Deelnamebewijs
Seirin J-Type 0.14 & 0.16 x 30 mm, naaldcontainer, watten, alcohol en twee handdoeken

PLAATS IN WINKELWAGEN

De Staat van de Beoefenaar

De innerlijke houding als basis van behandeling

Klassieke basis
In de klassieke acupunctuurliteratuur, zoals het Boek van de Gele Keizer, wordt duidelijk beschreven dat de staat van de beoefenaar essentieel is voor een geslaagde behandeling. Binnen de moderne TCM-benadering wordt acupunctuur vaak op een meer mechanische manier onderwezen. Toch is acupunctuur in de kern een subtiele dialoog met de Qi van de patiënt.

Waarnemen van Qi
Dit vraagt van de behandelaar een staat van helderheid en ontvankelijkheid. Alleen wanneer er sprake is van innerlijke rust en openheid, kan de fijne dynamiek van de Qi werkelijk worden waargenomen. De beweging van Qi is uiterst subtiel. Om deze te kunnen voelen en begeleiden, is een staat van stilte, aanwezigheid en afstemming noodzakelijk.

Taoïstische achtergrond
Wanneer we de klassieke acupunctuurteksten naast de taoïstische meditatietraditie leggen, zien we een duidelijke overeenkomst. Beide beschrijven eenzelfde taal van aandacht, aanwezigheid en verfijnde waarneming. Dit is niet verwonderlijk, aangezien de eerste inzichten in de meridianen mogelijk zijn ontstaan vanuit het observeren van het innerlijke lichaam.

Wat leer je?

Tijdens deze dag leer je onder andere:
  • Het ontwikkelen van een staat van stilte en openheid
  • Het verfijnen van je waarneming van Qi
  • De juiste houding, zowel fysiek als mentaal
  • Het ontwikkelen van een zachte, gerichte aandacht
  • Werken met Yi (aandacht in plaats van intentie)
  • Het principe van Wu Wei
  • Het voelen van het verkrijgen (De Qi) en arriveren (Qi Zhi) van Qi in jezelf
  • Prikken vanuit de Dantian
  • Het gebruik van de Interne Glimlach tijdens de behandeling

Begeleiding tijdens de bijscholing

Tijdens deze bijscholing werken we met een intensieve en praktijkgerichte opzet. Afhankelijk van het aantal deelnemers wordt de groep begeleid door de docent, aangevuld met één of meerdere assistenten, zodat er voldoende ruimte blijft voor persoonlijke aandacht en begeleiding in de praktijk. Deze vorm van intensieve begeleiding is de reden dat de cursusprijs hoger ligt dan gemiddeld binnen ons aanbod.

Meenemen

Voor deze bijscholing neem je de volgende materialen zelf mee:
  • Seirin J-Type: rood (0.16 x 30 mm) en lichtgroen (0.14 x 30 mm). Klik hier.
  • Verdere acupunctuurbenodigdheden zoals naaldcontainer, watten etc.
  • 2 handdoeken.

Over de docent

Felix de Haas is al meer dan 40 jaar docent en beoefenaar van Oost-Aziatische geneeskunde. Hij is gespecialiseerd in de Engaging Vitality-benadering, die klassieke Chinese geneeskunde combineert met palpatie, osteopathie en interne alchemie. Zijn lesstijl is diepgaand, helder en geworteld in ervaring.
Hij bestudeerde o.a. Japanse acupunctuur, Chinese kruidengeneeskunde, Neidan (interne alchemie), taoïsme en boeddhisme. Felix runt twee klinieken in Nederland en is medeoprichter van beroepsvereniging Zhong. Hij doceert in binnen- en buitenland en werkt aan meerdere publicaties.